Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Barbora Fábryová
26. května 2024 v 17:45
Čas čtení 0:28

V chorvatském přímořském městě se otrávilo několik lidí. Voda z kohoutku byla kontaminována výkaly

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené

Několik lidí trápily zdravotní problémy.

Policie vyšetřuje kontaminaci vodovodní sítě v chorvatském přímořském městě Kaštel Lukšić. Několik lidí, kteří pili vodu z kohoutku, se otrávilo exkrementy, informuje portál Dnevnik.hr.

„Vzhledem k tomu, že několik lidí mělo zdravotní potíže, byl informován Státní zdravotní ústav, který odebral vzorky vody k rozboru,“ uvedla policie, která případ vyšetřuje.

26. května 2024 v 14:31 Čas čtení 0:33 Oblíbený řetězec dnes zavře kvůli hokeji dřív. Kde si večer nenakoupíš? Oblíbený řetězec dnes zavře kvůli hokeji dřív. Kde si večer nenakoupíš?

Vodárenská společnost tvrdí, že někdo úmyslně znečistil vodovodní síť výkaly. Podle Telegram.hr nebyly v potrubí nalezeny žádné trhliny. Společnost varovala lidi před pitím vody a začala proplachovat celý vodovodní systém.

„Odebrali jsme vzorky ze dvou náhodně vybraných vrtů v oblasti a výsledky analýz byly katastrofální. Voda byla plná bakterií a fekálií. To potvrdilo naši tezi, že kontaminovaná voda byla do našeho systému zavedena nelegálně,“ tvrdí Ivica Perić, technický ředitel splitských vodáren.

chorvátsko
Zdroj: Wikimedia Commons/Sandor Bordas
Domů
Sdílet
Diskuse