Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kristýna Dobiášová ČTK
28. dubna 2023 16:10
Čas čtení 0:50

Teprve devatenáctiletí Češi dostali za brutální vraždu 17,5 a 13 let vězení. Oběť napadli zfetovaní během loupeže

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Teprve devatenáctiletí Češi dostali za brutální vraždu 17,5 a 13 let vězení. Oběť napadli zfetovaní během loupeže
Zdroj: Unsplash/Jhon David

Za brutální loupežnou vraždu muže z Kladenska dnes soud uložil devatenáctiletému Jakubu Dejmovi 17,5 roku vězení a protidrogové i protialkoholní léčení v ambulantní formě.

Opilá dvojice pod vlivem drog se do domu oběti v sousední vesnici vypravila krást. Jakub Dejm a Filip Černák si nakonec odnesli 30 000 korun a dvě lampy z domácí pěstírny marihuany. Během loupeže brutálně zavraždili muže, informuje ČTK.

28. dubna 2023 15:30 Čas čtení 0:35 Založil požár v Českém Švýcarsku, teď se přihlásil policii. V lesích se pohyboval často Založil požár v Českém Švýcarsku, teď se přihlásil policii. V lesích se pohyboval často

Dvaašedesátiletá oběť přišla o život v noci na 1. září 2022. Dejm s Černákem se toho večera sešli v hospodě, aby zapili konec léta. Následně společně vykouřili několik jointů a dali si extázi. Dejm přišel s nápadem, aby se zmocnili peněz jeho dodavatele marihuany ze sousední obce.

Muž umíral desítky minut

Zatímco Černák prohledával horní patro domu, Dejm sešel dolů, kde ho nachytal majitel, který se proti němu snažil bránit prutem. Útočník mu zasadil 45 bodných i řezných ran do břicha, hrudníku, krku i rukou. Napadený pak umíral několik desítek minut.

1. dubna 2023 12:00 Čas čtení 4:25 Nenávistné projevy prokoukneš díky novému sborníku Českého svazu žen. Debata upozornila na spojení dezinfo a antigender scény Nenávistné projevy prokoukneš díky novému sborníku Českého svazu žen. Debata upozornila na spojení dezinfo a antigender scény

Dejm s Černákem mezitím prohledali zbytek domu a po odchodu se zbavili Dejmova zakrváceného oblečení, to hodili do rybníka. Dejm se následně u soudu omlouval. Černák uvedl, že byl k účasti na zločinu přesvědčen. Oběma mužům hrozilo za předem naplánovanou, brutální a zištnou vraždu 15 až 20 let vězení.

Dejm od soudu nakonec odešel se 17 a půl lety vězení a přikázaným protidrogovým a protialkoholním léčením v ambulantní formě. Jeho vrstevník a spolupachatel Černák si má za mřížemi odsedět 13 let.

Domů
Sdílet
Diskuse