Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Veronika Dlesková
21. května 2023 14:04
Čas čtení 0:38

ČHMÚ varuje: Česko zasáhnou silné bouřky, hrozí i přívalový déšť

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
ČHMÚ varuje: Česko zasáhnou silné bouřky, hrozí i přívalový déšť
Zdroj: Unsplash/NOAA/volně k užití

Varování meteorologů se týká sedmi krajů. Zvednout se můžou i hladiny vodních toků.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před silnými bouřkami, které v neděli odpoledne zasáhnou část Moravy a severovýchod Čech. Výstraha platí do první poloviny noci na pondělí.

Místy hrozí přívalový déšť

Stupeň nízkého nebezpečí platí pro části Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Meteorologové varují také před možným zvýšením hladiny vodních toků. Místy spadne až 30 milimetrů srážek. 

Podle ČHMÚ se ale odpolední i večerní bouřky budou pohybovat pomalu. Výstraha platí především pro horské oblasti a jejich blízké okolí. „Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ doporučují meteorologové.

Domů
Sdílet
Diskuse