Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
TASR
18. června 2023 v 18:35
Čas čtení 0:52

Ukrajinská protiofenziva: Obsadili vesnici v Záporožské oblasti. Těžké boje pokračují, velké ztráty mají obě strany

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Ukrajinská protiofenziva: Obsadili vesnici v Záporožské oblasti. Těžké boje pokračují, velké ztráty mají obě strany
Zdroj: TASR/AP

Ukrajincům se má dařit také v Chersonské oblasti, kde se jim údajně podařilo zničit ruský muniční sklad.

Ukrajina znovu dobyla vesnici Pjatychatky v Záporožské oblasti na jihu země. Tvrdí to Ruskem dosazený představitel v této oblasti Vladimir Rogov, informuje TASR.

Rogov přiblížil, že ukrajinské síly tuto obec obsadily a zaujaly opevněné pozice. Dodal, že ruské dělostřelectvo na Ukrajince útočí a těžké boje v Záporožské oblasti pokračují. Ukrajina se k záležitosti bezprostředně nevyjádřila. V případě potvrzení těchto zpráv by to byl pro Kyjev první zisk v této oblasti od začátku ukrajinské protiofenzívy.

Podle nejnovějších zpráv ukrajinských úřadů se ukrajinskému vojsku dařilo v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny. Podařilo se mu zničit muniční sklad nedaleko Ruskem okupovaného přístavního města Heničesk.

18. června 2023 v 11:00 Čas čtení 0:26 VIDEO: Hlasitý úder a oblaka dýmu. Ukrajina tvrdí, že zničila důležitý muniční sklad ruské armády VIDEO: Hlasitý úder a oblaka dýmu. Ukrajina tvrdí, že zničila důležitý muniční sklad ruské armády

„Naše ozbrojené síly ráno zasadily dobrý úder –⁠ a velmi hlasitý –⁠ ve vesnici Rykove v Heničském okrese na dočasně okupovaném území Chersonské oblasti,“ uvedl mluvčí oděské vojenské správy Serhij Bratčuk ve videozáznamu, který byl zveřejněn v neděli. Bratčuk dodal, že na místě se nacházel významný muniční sklad, který byl ovšem zničen. Zahraniční zpravodajské agentury však nebyly schopny tyto zprávy ověřit. Ruská strana se k údajnému útoku bezprostředně nevyjádřila.

Ukrajinská média zveřejnila také videozáznamy, na kterých lze pozorovat rozsáhlý sloupec kouře, planoucí projektily letící po obloze a je slyšet zvuk výbuchů. Britské ministerstvo obrany v neděli oznámilo, že těžké boje pokračují v Záporožské oblasti, v západní části Doněcké oblasti a v okolí města Bachmut. Obě strany podle ministerstva utrpěly značné ztráty. 

Domů
Sdílet
Diskuse