Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Eduard Starkbauer
23. června 2023 v 18:20
Čas čtení 4:19

8 záhadných či kuriózních úmrtí miliardářů. Smrt nalezli v ponorce, helikoptéře i na segwayi

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
8 záhadných či kuriózních úmrtí miliardářů. Smrt nalezli v ponorce, helikoptéře i na segwayi
Zdroj: Wikmedia/National Park Service

Pátrání po miniponorce Titan sledoval se zatajeným dechem celý svět. Na její palubě zemřelo pět mužů. Dva z nich byli miliardáři. Právě jim osud nejednou naordinuje úmrtí, která jsou pro běžného smrtelníka nedosažitelná.

Představa bezbřehého materiálního bohatství evokuje kromě luxusu také bezstarostnost. S často excentrickým životním stylem nejbohatších lidí na světě však přichází i zcela nová plejáda možností, jak ukončit svoji pozemskou či – jak nás naučily oběti imploze ponorky Titan – i podmořskou pouť.

Přestože žijí miliardáři v průměru téměř o dekádu déle než běžní smrtelníci, zdaleka ne každý se dočká „staromódního“ infarktu, rakoviny či selhání orgánů. Nabízíme ti neúplný, ale fascinující seznam netradičních tragických úmrtí miliardářů.

23. června 2023 v 10:38 Čas čtení 0:57 Video: Takto mohla vypadat imploze ponorky Titan. Posádku usmrtila ve zlomku sekundy Video: Takto mohla vypadat imploze ponorky Titan. Posádku usmrtila ve zlomku sekundy

Oběti miniponorky Titan

Nemůžeme začít nikým jiným než pěti členy posádky miniponorky Titan, která se na dně Atlantiku přidala k vraku Titaniku. Statut miliardáře měl mezi nimi 58letý Brit Hamish Harding. Podnikatel s letadly a vášnivý dobrodruh byl držitelem několika rekordů v hlubinném cestování a v obletu Země letadlem. Na palubě letu Blue Origin se podíval i do vesmíru.

Titan
Zdroj: TASR/AP

Ještě bohatším byl 77letý Francouz Paul-Henri Nargeolet, přezdívaný i Mr. Titanic. Bezkonkurenční znalec plavidla s majetkem kolem 1,5 miliardy se před osudným ponorem k vraku podíval třicetkrát. Dvě dekády kariéry strávil ve francouzském vojenském námořnictvu jako pilot ponorky, kapitán lodi a potápěč.

Majetek ve stovkách milionů dolarů počítal i jeden z nejbohatších Pákistánců a obchodník s hnojivy, textilem a potravinami Shahzada Dawood, který zemřel ve společnosti 19letého syna Sulemana. Majetek pilota a hlavního inženýra Titanu Stocktona Rushe byl 25 milionů dolarů.

23. června 2023 v 11:37 Čas čtení 1:00 Režisér James Cameron promluvil o tragické nehodě miniponorky: Zarazily mě podobnosti s Titanikem Režisér James Cameron promluvil o tragické nehodě miniponorky: Zarazily mě podobnosti s Titanikem

Petr Kellner

Nejbohatší Čech a zároveň 68. nejbohatší člověk na planetě zemřel v březnu 2021 ve věku 56 let. Jemu a dalším čtyřem nadšencům do heliskiingu (kombinace lyžování a létání v helikoptéře) se stala osudná nehoda helikoptéry Airbus AS350 B3 u aljašského ledovce Knik. Výpravu zajišťoval luxusní resort Tordillo Mountain Lodge, který založil bývalý americký profesionální lyžař Tommy Moe.

Kellner
Zdroj: So súhlasom skupiny PPF, Alaska Department Of Public Safety

Po pádu stroje přežil Kellner ještě dvě hodiny, během kterých uklidňoval krajana Davida Horvátha, který nehodu paradoxně jako jediný přežil. „Neboj se, dnes na této hoře nezemřeme. Musí po nás přijít do hodiny,“říkal mu miliardář po nehodě.

Olivier Dassault 

Jen několik dní před Kellnerem se stal pád stejného modelu helikoptéry osudným i 69letému dědici francouzského impéria leteckého průmyslu Dassault Aviation. Rodině vnuka zakladatele firmy Marcela Dassaulta po nehodě kondoloval také prezident Emmanuel Macron.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční
1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Přidej se do klubu REFRESHER+

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Kterého miliardáře otrávil kolega.
  • Co se stalo osudným dědici Wal-Martu.
  • Zda vynálezce segwaye skutečně zemřel na segwayi.
  • Jaký osud postihl uneseného Johna Paula Gettyho III.
Dočíst článek
Máš již předplatné?
Přihlásit se
Dočíst článek
Poslat sms
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 139318 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Odemknutí přes SMS
Tenhle článek
Poslat sms Jak to funguje?
Všechny články za měsíc
🤩 Pouze 36 Kč navíc
POSLAT SMS Jak to funguje?
Po odemčení získáš
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Např.: PPV kód na Oktagon 59 , Bělení zubů v Dr. Úsmev ZDARMA nebo Dentální hygiena v Dr. Úsmev ZDARMA
Zobrazit všechny (9)
Domů
Sdílet
Diskuse