Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Eduard Starkbauer
11. října 2023 11:00
Čas čtení 0:46

VIDEO: Muž natočil střet s medvědicí a třemi mladými. Takto se mu z lesa podařilo uniknout

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené

Dobrodruh a fotograf se do lesa vydal právě se záměrem natočit medvědy.

Slovenský vloger a fotograf Viktor Čech z kanálu Turiecfoto zveřejnil na platformě YouTube video ze setkání s medvědicí a jejími třemi mláďaty. Záznam zachycuje nejen samotné setkání, ale také mužovu reakci na bezprostřední blízkost šelmy.

9. října 2023 10:32 Čas čtení 0:32 FOTO: Máš blbou náladu? Koukni na nejvtipnější fotografie zvířat za letošní rok FOTO: Máš blbou náladu? Koukni na nejvtipnější fotografie zvířat za letošní rok

Čech však zatajil konkrétní lokalitu, kde na medvědy narazil. V popisu videa přiznává, že se do přírody vydává cíleně za adrenalinem pozorovat medvědy. Z videa vyplývá, že medvědí rodinku, kterou potkal, už znal ze svých minulých dobrodružství.

„Přišel jsem na lokalitu. Hned mě zaujal od porostu vysekaný úsek pod elektrickým vedením a věděl jsem, že tam i budu fotit, ale popošel jsem ještě 500 metrů dál po lesní cestě. Nakonec jsem se otočil a vrátil se pod vedení. Odbočil jsem z lesní cesty a přešel možná 100 metrů k prvnímu sloupu, odkud jsem měl vynikající výhled lesem dolů i nahoru,“ píše dobrodruh.

Čech z Turiecfoto přiznává, že setkání ho rozrušilo a dostat se z lokality střetu vyžadovalo strategický postup. „Musel jsem tam tedy čekat, co se bude dít, a dávat pozor... asi po 15 minutách se zprava objevilo křičící mládě prchající za mámou. Toho jsem využil a přešel jsem po lesní cestě zpět, odkud jsem přišel... Uff...“ zakončuje.

Domů
Sdílet
Diskuse