Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
19. listopadu 2023 v 15:07
Čas čtení 0:31

Putin mluvil o vztazích s Evropou: Situaci přirovnal k oknům a průvanu

Kategorie:
Uložit Uložené
Putin mluvil o vztazích s Evropou: Situaci přirovnal k oknům a průvanu
Zdroj: TASR/AP

Rusko prý nemá s evropskou společností žádný konflikt.

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl v pátek v proslovu na kulturním fóru v Petrohradě, že Rusko si nechává otevřené „okno“ do Evropy navzdory „těžkým časům“, informovala o tom agentura DPA.


„Když je průvan, člověk si pomyslí, že by bylo rozumné přivřít okno, aby mu nebyla zima. Ale my máme dobré počasí. My nic nezavíráme, my nemáme s evropskou společností žádný konflikt,“ řekl Putin, jak jej podle DPA citovala ruská agentura TASS. Dodal přitom, že Rusko spíše zažívá obtížné období s evropskou elitou.


Evropská unie a několik západních zemí zavedly proti Moskvě a jednotlivým ruským politikům přísné sankce kvůli přetrvávající invazi Ruska na Ukrajinu. Kreml navzdory těmto sankcím prezentuje pozitivně laděné údaje o vývoji ruské ekonomiky, ačkoli je obtížné je ověřit. Putin v pátek řekl, že hospodářský růst Ruska do konce roku překročí tři procenta.

Domů
Sdílet
Diskuse