Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
TASR
23. června 2023 v 9:26
Čas čtení 0:23

Více než stovka uprchlíků uvázla na malém ostrůvku uprostřed řeky. Podařilo se je zachránit

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Více než stovka uprchlíků uvázla na malém ostrůvku uprostřed řeky. Podařilo se je zachránit
Zdroj: Unsplash/Ravi Sharma/volně k užití

Řecké úřady ve čtvrtek zachránily 145 migrantů, kteří uvázli na ostrůvku na řece Evros na hranicích s Tureckem. TASR převzala zprávu z agentury AP.

Podle policie mezi nimi bylo 70 mužů, 45 žen a 30 dětí. Jsou v dobrém zdravotním stavu a označili se za Syřany nebo Kurdy. Řecké úřady spustily záchrannou operaci, když je na migranty upozornila nevládní organizace.

22. června 2023 v 20:51 Čas čtení 0:51 Všichni z miniponorky Titan jsou po smrti, oznámila společnost OceanGate. Pobřežní stráž kondolovala pozůstalým Všichni z miniponorky Titan jsou po smrti, oznámila společnost OceanGate. Pobřežní stráž kondolovala pozůstalým

Tisíce migrantů se pokoušejí z Turecka dostat přes řeku Evros (v Turecku zvanou Merič) na území Řecka, a tedy i Evropské unie.

Podle AP je docela běžné, že pašerácké gangy vyloží migranty na ostrůvcích ve středu této pohraniční řeky a utečou, aby se vyhnuli zatčení. Nejasná přesná poloha ostrůvků a z toho vyplývající státní jurisdikce Turecka nebo Řecka může způsobit zpoždění při jejich evakuaci.

Domů
Sdílet
Diskuse