Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Karolína Fejtová
8. prosince 2023 14:57
Čas čtení 0:23

MAPA: Pozor na víkendovou ledovku. Meteorologové ukázali, kde to bude nejvíc klouzat

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
MAPA: Pozor na víkendovou ledovku. Meteorologové ukázali, kde to bude nejvíc klouzat
Zdroj: TASR - Jozef Ďurník

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před ledovkou vznikající zmrznutím deště.

Výstraha platí od pátečních 18:00 do sobotních deseti ráno. Zvýšené pozornosti by měli dbát hlavně lidé ze západního Česka, konkrétně z Jihočeského, Plzeňského a Karlovarského kraje.

8. prosince 2023 10:57 Čas čtení 0:32 V Česku otevřela nejdelší lyžařská sjezdovka. Kde ji najdeš? V Česku otevřela nejdelší lyžařská sjezdovka. Kde ji najdeš?

Meteorologové ke zmírnění následků doporučují: „Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství, jezdit velmi opatrně a počítat s prodloužením doby jízdy.“

Další výstrahy mohou přijít v sobotu večer. Meteorologové očekávají tvorbu ledovky na většině území Česka. Na mapě, již aktualizuje ČHMÚ, je žlutě zvýrazněn i Moravskoslezský kraj, který čelí výstraze nikoliv před ledovkou, nýbrž před smogovou situací.

Výstraha
Zdroj: Český hydrometeorologický ústav
Domů
Sdílet
Diskuse