Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Vondráková
10. prosince 2023 v 16:39
Čas čtení 0:41

Elon Musk vrátí účet na X známému dezinformátorovi. Rozhodli o tom uživatelé svými hlasy

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Elon Musk vrátí účet na X známému dezinformátorovi. Rozhodli o tom uživatelé svými hlasy
Zdroj: Wikimedia Commons/ Jaredlholt/ volně k užití

Sociální síť X (dříve Twitter) obnovila profil Alexe Jonese. Jeho návrat získal v anketě téměř dva miliony hlasů.

„Lid promluvil a tak to bude,“ napsal Musk v reakci na sobotní průzkum, zda obnovit účet Jonese. Anketa byla uzavřena se zhruba 70 % pro Jonesův návrat.

elon musk grimes
Zdroj: Theo Wargo/Getty Images

Od doby, kdy Musk převzal síť Twitter a přejmenoval ji na X, obnovil dříve pozastavené účty, včetně účtu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Platforma dříve zakázala Jonese a jeho web Infowars v roce 2018 s tím, že účty porušily její zásady chování. Informoval The Guardian.

Deaktivace účtu na sociální síti ale není tím jediným, čemu musel kvůli svému působení Jones čelit. Kvůli propagování konspirační teorie o střelbě ve škole Sandy Hook byl loni povinen zaplatit téměř jeden a půl miliardy dolarů jako odškodné příbuzným obětí za to, že nepravdivě tvrdil, že to byli herci, kteří zinscenovali střelbu jako součást vládního spiknutí s cílem zmocnit se amerických zbraní.

10. června 2024 v 14:00 Čas čtení 5:27 Jak se z chudé dívky s depresemi stala ikona pro celý módní svět. Kdo je milionářka Emma Chamberlain? Jak se z chudé dívky s depresemi stala ikona pro celý módní svět. Kdo je milionářka Emma Chamberlain?

Účet Alexe Jonese nyní zobrazuje jeho poslední příspěvek ze 6. září 2018, tedy ve stejný den, kdy platforma X trvale zakázala jeho účet a web Infowars.

Domů
Sdílet
Diskuse