Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Vondráková
24. května 2024 18:18
Čas čtení 0:36

Jihočeské letiště zahajuje sezónu. Nabídne hned několik destinací

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Jihočeské letiště zahajuje sezónu. Nabídne hned několik destinací
Zdroj: Letiště České Budějovice / Propagační materiál

Odstartuje ji v sobotu let do Antalye. Lety zde nabídnou tři společnosti.

S oživením letiště začala minulý rok společnost Čedok, letos se k ní přidá ještě Fischer a Exim Tours. Nabídne tak celkem šest destinací. Chybět nebudou Antalya, Rhodos ani Kréta, na které mohli cestující odletět již minulý rok. Nově pak přibude i Enfidha a Mallorca. V zimě Čedok přidá i oblíbenou Hurghadu. Provoz zajistí společnosti Smartwings, Fly Lili a Corendon Airlines.

23. května 2024 18:58 Čas čtení 0:44 Stevard natáčel malou dívku na záchodě. Aerolinky tvrdí, že si za to může sama Stevard natáčel malou dívku na záchodě. Aerolinky tvrdí, že si za to může sama

„O odlety z Českých Budějovic je rekordní zájem a poptávka na léto je v tuto chvíli dvojnásobná oproti loňské první sezoně,“ uvedl dle webu Zdopravy.cz šéf Čedoku Stanislav Zeman. Navýšení potvrdil i hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Ten předpověděl, že by letiště mohlo odbavit 70–80 tisíc cestujících.

Pokud by k tomu došlo, jednalo by se o obrovský skok. Minulý rok totiž bývalé vojenské letiště v Plané u Českých Budějovic odbavilo jen zhruba 10 tisíc cestujících. Momentálně jej kraj dotuje desítkami milionů, pokud by se vyplnil odhad hejtmana, letiště by mohlo být schopno se samo uživit.

Domů
Sdílet
Diskuse