Čtveřice mužů se obrátila i na Nejvyšší soud, ten ale rozsudek potvrdil.
Na případ upozornil server Novinky, celé rozhodnutí je veřejně dostupné v databázi Nejvyššího soudu. Přidáno tam bylo nedávno, ačkoliv se muži o podvod pokusili už v roce 2016, finální podobu dostal rozsudek až letos v červnu. Odsouzená čtveřice si za oběť podvodu vybrala svého známého.
V rámci našeho dědického práva rozlišujeme závěť holografickou (psanou vlastní rukou) a alografní. Ta může být zhotovena například na počítači či psacím stroji, je k ní však potřeba i podpis dvou svědků. Ty si autor podvodu také sehnal a i ti nakonec skončí ve vězení.
Seznam odsouzených doplňuje i advokát z Bratislavy, kterého si hlavní organizátor akce najal. Ten sice u Nejvyššího soudu napadal znalecké posudky ohledně nepravého podpisu a tvrdil, že rozsudek stojí na extrémním nesouladu s provedenými důkazy, soudce ale jeho námitky smetl ze stolu a poslal ho za mříže na pět let.
Proti původnímu rozhodnutí se až do Brna odvolala i dvojice svědků, jeden z nich například apeloval na to, že je invalidním důchodcem a pečuje o dva syny, druhý zase tvrdil, že nevěděl co podepisuje.