Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Veronika Dlesková
19. dubna 2023 18:21
Čas čtení 0:42

Policie obvinila Vémolu za nedovolené obchodování se zvířaty. Hrozí mu tři roky vězení

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Policie obvinila Vémolu za nedovolené obchodování se zvířaty. Hrozí mu tři roky vězení
Zdroj: Instagram/Karlos Vémola

Středočeská policie obvinila MMA zápasníka Karlose Vémolu za neoprávněné zacházení s chráněnými volně žijícími živočichy. Bez povolení si měl koupit mládě bílého tygra, za což mu hrozí až tři roky za mřížemi.

Vémola si tygra pořídil od kamarádů v roce 2022 a zaplatil za něj 145 tisíc korun. Je také možné, že policie rozšíří trestní stíhání, pokud Vémola neobjasní původ dalších zvířat, která vlastní, píše server Novinky.cz

Spolu s Vémolou jsou obviněny další tři osoby. Policie obvinění potvrdila, odmítla ale sdělit podrobnosti k případu. „V tuto chvíli mohu sdělit pouze to, že se případem zabýváme, ale v této fázi nemůžeme být bohužel konkrétnější. Informace sdělíme v okamžiku, kdy nám to okolnosti řízení dovolí,“uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. 

„Vracím na kafe,“ napsal Vémola k převodu 145 tisíc korun za mládě bílého tygra

Vémola má problém i s dalším mládětem bílého tygra, jehož původ se snažil před policií zatajit. „Když u Karlose proběhla domovní prohlídka, oháněl se darovací smlouvou, zákonnost držení mláděte dokládal registrací jeho a jeho údajných rodičů. Policie ale není hloupá. Odebrala vzorky srsti zvířat a z DNA na základě znaleckého posudku vyšlo, že udávaná zvířata žluto-černého zbarvení nikdy nemohla být rodiči jeho bílého tygra. Neprokázal tak jeho původ,“ cituje svůj zdroj server Extra.cz, který s informací přišel jako první. 

Domů
Sdílet
Diskuse