Zimní provoz se na Letišti Václava Havla díky nově přidaným destinacím zvýší oproti loňské zimě téměř o čtvrtinu.
Cestující si budou vybírat hned ze 111 přímých spojení. Nechybí ani přímé dálkové charterové linky do exotických destinací, jako je Srí Lanka, Vietnam nebo Kuba. Přímá letecká spojení bude v zimním letovém řádu operovat 46 leteckých společností. Poprvé v historii budou vypravovány lyžařské chartery na zimní dovolené do tureckého střediska Kayseri.
Nové destinace i častější lety do těch stávajících
Zimní letový řád je podle výkonného ředitele Rozvoje leteckého obchodu Jiřího Vyskoče v souladu se strategií obnovy a navyšování frekvencí. „Předpokládáme, že do roku 2026 se nám podaří návrat na předcovidová čísla. I díky navýšení na zimní sezonu bychom v příštím roce měli odbavit více než 15 milionů cestujících,“ uvedl Vyskoč s tím, že důležitý bude také vývoj konfliktu na Ukrajině. „Letišti Praha v současné době chybí 14 destinací z Ruska a Ukrajiny a tím i deset procent cestujících,“ doplnil Vyskoč.
V zimní sezoně letiště nabídne úplně nová spojení. Jedním z nich jsou lety do Bilbaa ve Španělsku, kam bude možné létat dvakrát týdně s Vuelingem. Dva lety týdně jsou v plánu také do egyptské Káhiry se Smartwings nebo do Jerevanu v Arménii s ČSA. V nabídce z letních měsíců nadále zůstávají přímé spoje do Soulu a Tchaj-peje.
U některých stávajících linek se navýšila frekvence spojení. Třeba do Říma se poletí šestnáctkrát týdně, čtrnáct letů v týdnu pak nabídnou dopravní společnosti do Amsterdamu. Ti, kteří touží navštívit Paříž, pak budou mít během týdne 12 příležitostí.
Agádír (Eurowings)
Bilbao (Vueling)
Boloňa (Ryanair)
East Midlands (Ryanair a Jet2.com)
Jerevan (České aerolinie)
Káhira (Smartwings)
Keflavík (Icelandair)
Soul (Korean Air)
Sevilla (Ryanair)
Tchaj-pej (China Airlines)
Tirana (Ryanair a Wizz Air)
Valencia (Smartwings)
Kayseri (Smartwings pro CK Čedok)
Amsterdam: až o 14 letů týdně
Paříž: až o 12 letů týdně
Londýn: až o 8 letů týdně
Madrid: až o 8 letů týdně
Frankfurt: až o 8 letů týdně