Dohodu musí ještě potvrdit britští ministři podle Zákona o Národní Bezpečnosti a Investicích.
Křetínský podle serveru The Independent souhlasil, že nezasáhne do přebytku penzijního fondu společnosti, a slíbil, že po dobu pěti let nezmění její název ani daňové sídlo. Zároveň se zaručil, že zachová univerzální službu nabízející šest dnů dodávek týdně se stejnými cenami v celé Británii.
Dohoda by měla být oficiálně oznámena během následujících dvou týdnů. Za společnost by Křetínský měl zaplatit přes tři a půl miliardy liber (asi 110 miliard korun).
Podle informací BBC jsou záruky, které miliardář nabídl, dostatečné k tomu, aby britskou vládu přesvědčily, že Daniel Křetínský je vhodným vlastníkem této historické organizace. Dosavadní jednání se skupinou EP byla dle jejich informací navíc „upřímná a konstruktivní.“ Budou ale pokračovat i v nadcházejících dnech.
Prodej společnosti původně brzdilo především podezření, že je český podnikatel napojen na Rusko. Křetínský totiž vlastní firmu na přepravu plynu, která přepravuje ruský plyn do Evropy, což právě vedlo ke spekulacím, že má vazby na vládu Vladimira Putina. Provedená šetření ale žádnou souvislost nezjistila a prodej se tak pravděpodobně uskuteční.