Dvojice samců tučňáka brýlového adoptovala v Safari Parku mládě. Ve stejnopohlavním svazku žijí již druhou sezónu a do péče dostali vajíčko od páru, který snesl dvě. Společně ho vyseděli a odchovali.
„Crosby a Fleury mají vlastně štěstí, že jsou ptáci, nikoli lidé. Protože by u nás mládě adoptovat a odchovat nemohli. Nejčastějším argumentem proti adopci dětí stejnopohlavními páry je, že je to proti přírodě. Přitom existuje řada případů, kdy mláďata vychovávají jen matky a tety, bez účasti samců. Jsou to například velice inteligentní sloni, známí svými silnými sociálními vazbami," uvedl ředitel Safari Parku Přemysl Rabas.
Rodičovská role stejnopohlavního páru nyní skončila a mládě čeká osamostatnění. Již se přesunulo z hnízdní nory do zázemí, kde se učí přijímat ryby z rukou chovatelů.
Tučňák brýlový z jihu Afriky je vědci nově klasifikován jako kriticky ohrožený druh. Je proto žádoucí, aby chovná hejna produkovala mláďata. Pokud se u chovného páru sejdou dvě oplozená vejce, odborníci je rozdělí a oplozená vajíčka putují pod páry, které oplozené vejce nemají. V tomto případě i k zapárovaným samcům.