Aplikaci si první uživatelé mohli stáhnout ve čtvrtek 6. července. Zatím je dostupná asi ve stovce zemí, uživatelé ze zemí Evropské unie si na ni ale budou muset počkat. V EU je zatím nedostupná kvůli nejasnostem týkajícím se využití osobních údajů.
Čím se liší od Twitteru?
Na první pohled se zdá, že Threads se svému vzoru v podobě Twitteru přiblížilo, jak jen to bylo možné. I přesto můžeme mezi oběma sociálními sítěmi najít rozdíly.
Podobně jako na Instagramu se na hlavní stránce objevuje jak doporučený obsah, tak příspěvky od lidí, které uživatel sleduje. Chybí tu ale možnost přepínat mezi doporučenými příspěvky a sledovaným obsahem, jako je tomu na Twitteru.
Meta rozšiřuje určité prvky ochrany soukromí. Uživatel tak například může filtrovat konkrétní slova v odpovědích na příspěvky. Má i možnost omezit, kdo může odpovídat na jejich vlákna. Buď může zvolit všechny uživatele Threads, jen lidi, které sleduje, nebo pouze uživatele, jež zmínil v daném příspěvku.
Proč lidé kritizují Threads?
Ze stejného důvodu, z jakého si novou sociální síť nemohou stáhnout žádní obyvatelé Evropské unie. Nejasností kolem využití osobních dat je mnoho a podle prvních zpráv, které někteří lidé sdílí na sítích, Threads sbírá v podstatě veškeré informace o svých uživatelích, u nichž jim to zákony povolují.
Kdo je na Threads?
Threads je uživatelům přístupné jen několik hodin, a přesto už na něm vznikají miliony uživatelských účtů. Podle Zuckerberga se za prvních sedm hodin na nové síti zaregistrovalo více než deset milionů uživatelů.
Na nové sociální síti se objevilo i několik známých tváří. Své první příspěvky na Threads už zveřejnila Shakira nebo Gordon Ramsay.