Hasičský záchranný sbor ČR v pátek v důsledku bouřek zasahoval u 1201 případů. Nejvíce v Jihomoravském kraji, Ústeckém kraji a na Vysočině.
Nejčastěji hasiči odstraňovali spadlé stromy na silnicích nebo odčerpávali vodu ze zatopených míst, především ze sklepů či podjezdů.
V Ústeckém kraji spadlo od 30 do skoro 65 milimetrů vody, hasiči v této souvislosti vyjeli ke 112 incidentům. Do deseti hodin večerních dorazili na celkem 163 míst i hasiči z Jihomoravského kraje. „Je pravděpodobně, že v průběhu dnešního dne budeme častěji vyjíždět na cyklostezky, kde už v pátek lidé nejezdili, a tak spadlé stromy odhalí až první cyklisté dnes ráno,“ řekl pro ČTK mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.
Povodně
Bouřka se podepsala i na hladině řek. Konkrétně řeka Želetavka v Jemnici na Třebíčsku dosáhla nejvyššího třetího povodňového stupně. Stupeň se nyní snížil na nejnižší, platí zde povodňová bdělost. Další řekou, která překročila nejvyšší povodňový stupeň, byla Divoká Orlice v Orlickém Záhoří. Její hladina už se vrátila na normální stav.
Silná bouřka zkomplikovala i vlakovou dopravu. Kvůli zaplavené trati nejezdily vlaky mezi Lipovou Lázní a Jindřichovem na Moravě v čase od 4:30 do 7:15 hodin. Problémy zaznamenává také cesta mezi Litoměřicemi a Úštěkem, a to kvůli podezření na podemletí trati. Kvůli popadaným stromům čelí překážkám i vlaky mezi Lovosicemi a Chotiměří, na jihu Čech mezi Dačicemi a Telčí.