Rozjetí čínské ekonomiky po přísných omezeních kvůli koronaviru mělo být stimulem pro celý svět.
Čínská ekonomika dlouho bojovala se silnými omezeními kvůli přísným protipandemickým opatřením v zemi. Její znovuotevření mělo být stimulem, který potřeboval celý svět, místo něj však druhá ekonomicky nejsilnější země světa stagnuje. Obavy v Číně jsou dokonce tak velké, že se její obyvatelé hromadně modlí za boží zásah, informuje o tom stanice CNN Business.
Problémy vnímají zejména mladí lidé, protože právě mezi nimi je rekordně vysoká nezaměstnanost a produkce v gigantických továrnách se minulý měsíc opět snížila. Mnoho z nich proto hromadně proudí do buddhistických a taoistických chrámů, aby se modlili za tzv. boží zásah při zajišťování pracovních míst, získání studia na dobrých školách nebo zázračném zbohatnutí přes noc.
Aktuální údaje ukázaly, že čínský export v květnu klesl o 7,5 %, což je mnohem více, než se očekávalo. Podle analytiků a cestovatelských webů ekonomická nejistota v zemi rekordně zvýšila návštěvy chrámů.
V Číně se mezi mladými lidmi dokonce zpopularizoval hashtag – žádné chození do školy, žádná tvrdá práce, pouze pálení kadidla. Slovní spojení „mladí lidé pálící kadidlo“ je dokonce nejvyhledávanějším cestovatelským trendem čínského turistického průmyslu.