Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Adam Novosad Eduard Starkbauer
11. října 2023 11:19
Čas čtení 0:24

Fico bude novým premiérem, Hlas dostane až sedm ministerstev

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené

Ukazuje to memorandum o porozumění, které podepíší předsedové Směru, Hlasu a SNS.

Novým premiérem bude Robert Fico, Směr dostane šest ministerstev, Hlas sedm ministerských postů a SNS tři ministerstva. Ukazuje to memorandum o porozumění, které dnes podepsaly strany příští trojkoalice, informuje portál tvnoviny.sk.

11. října 2023 11:00 Čas čtení 0:46 VIDEO: Muž natočil střet s medvědicí a třemi mladými. Takto se mu z lesa podařilo uniknout VIDEO: Muž natočil střet s medvědicí a třemi mladými. Takto se mu z lesa podařilo uniknout

Předsedové stran memorandum podepsali ve středu v 11 hodin v prostorách historické budovy Národní rady SR. Píší v něm, že Slovensko dosud nikdy nečelilo „tak rozvráceným financím a narůstající chudobě“.

Peter Pellegrini a Robert Fico.
Peter Pellegrini a Robert Fico. Zdroj: TASR/Martin Baumann


Společně se zavazují, že jedním z jejich cílů bude zvyšovat životní úroveň obyvatelstva. Zavázali se, že připraví reformu trestního systému a mechanismu ochrany lidských práv. V memorandu garantují i zahraničně-politickou orientaci Slovenska.

Podle Roberta Fica bude nová koaliční dohoda podepsána v dohledné době.

 
Domů
Sdílet
Diskuse