Návrh původně zveřejnil prezidentův zvláštní zmocněnec Richard Grenell, Musk jej ale nyní podpořil na síti X.
„Jsou to jen radikální levicoví blázni, kteří si povídají sami se sebou a přitom vypálí 1 miliardu dolarů ročně z peněz amerických daňových poplatníků,“ dodal v příspěvku. Miliardář byl současným prezidentem pověřen zefektivněním státní správy a stojí totiž v čele takzvaného ministerstva pro efektivitu vlády (DOGE).
Musk tak vlastně podpořil i názor, že USA nepotřebují média placená státem. „Rádio Svobodná Evropa a Hlas Ameriky jsou média placená americkými daňovými poplatníky. Jsou to státní média. Tato média jsou plná krajně levicových aktivistů. S těmito reportéry jsem pracoval desítky let. Je to pozůstatek minulosti. Nepotřebujeme vládou placená média,“ stojí v originálním příspěvku Richarda Grenella.
Federální instituce by tak měly přestávat odebírat i velká média, jako jsou deník New York Times, agentura AP či web Politico. Jestli k tomuto kroku opravdu dojde, zatím není jisté, Trumpova administrativa ale zatím dokazuje, že se ve svých rozhodnutích nenechá zastavit prakticky ničím ani nikým.
Rádio Svobodná Evropa poskytuje necenzurované a důvěryhodné zpravodajství posluchačům ve 27 jazycích ve 23 zemích, ve kterých je ohrožen svobodný tisk. Zatímco v minulosti bylo médium známé díky rozhlasovému vysílání za železnou oponou během studené války, dnes se snaží oslovit publikum tam, kde je potřeba.
Hlas Ameriky je multimediální zpravodajská společnost a instituce pro oficiální zahraniční vysílání vlády USA. Začala jako rozhlasová vysílací stanice v roce 1942, později přidala televizní vysílání a internetové zpravodajství v angličtině a dalších 30 jazycích. Hlavním posláním Hlasu Ameriky je, podobně jako v případě Rádia Svobodná Evropa, šíření informací do zemí, kde panuje jistá dezinformovanost nebo cenzura.