Spoluzakladatel společnosti OceanGate, nechvalně proslulé svou ztracenou miniponorkou Titan, má dle všeho velké plány.
Guillermo Söhnlein se nenechal tragédií odradit a v rozhovoru pro deník Insider řekl, že lidstvo musí i nadále posouvat hranice inovací. Smrt pasažérů Titanu by dle něj neměla lidem zabránit v dalším zkoumání.
„Zapomeňte na OceanGate. Zapomeňte na Titan. Zapomeňte na Stockton. Lidstvo může být na pokraji velkého průlomu a nevyužít ho, protože nás jako druh zavřou a zatlačí zpátky do statu quo,“ uvedl.
Je to splnitelné, míní podnikatel
Nyní je jeho nejnovějším cílem vyslat do roku 2050 tisíc lidí, kteří by žili – vznášeli se – v atmosféře Venuše. „Je to ambiciózní cíl, ale myslím, že do roku 2050 je také velmi dobře splnitelný,“ řekl Söhnlein.
Přestože je Venuše nejteplejší planetou sluneční soustavy, její atmosféra je plná oxidu uhličitého a její atmosférický tlak je více než 90krát vyšší než na Zemi, Söhnlein nevidí důvod, proč by to nešlo. Poukazuje přitom na výzkumy, které naznačují, že asi 50 kilometrů od povrchu Venuše existuje kousek atmosféry, kde by lidé teoreticky mohli přežít. Jsou tam totiž zřejmě nižší teploty a menší tlak.
Uvedl, že pokud by se podařilo zkonstruovat vesmírnou stanici, která by odolala kyselině sírové v mracích, mohly by v atmosféře Venuše jednoho dne žít stovky až tisíce lidí.
Jak uvádí server Sportskeeda, po studiu práv nastoupil Guillermo Sohnlein k námořní pěchotě. Založil různé společnosti, například Asociaci podnikatelů ve vesmíru (IASE), jejímž cílem je pomáhat podnikatelům zakládat podniky a start-upy související s vesmírem. V roce 2009 spoluzaložil se Stocktonem Rushem společnost OceanGate.