Odbornice radí, jak na koupi bytu ve Španělsku. Vyjde to levněji, než bys čekal*a.
Češi nejčastěji kupují nemovitosti na španělském pobřeží jako druhý domov. Část roku tam žijí, další část pronajímají. „To jim pak umíme sehnat agenturu, která jim pronajímání bude spravovat. Třeba i česky mluvící,“ říká investorka Lenka Rosochová v podcastu O penězích se (ne)mluví, která ve Španělsku žije a pomáhá Čechům zařídit vše okolo bydlení. Někteří chtějí koupí bytu ochránit své peníze před inflací.
„I když trend nemovitostí u moře roste od počátku války na Ukrajině mezi Středoevropany rychleji a ceny začínají růst i tady, pořád se tu dá narazit na nejeden zázrak,“ říká Rosochová.
Expertka klientům nemovitosti předem vybere a oni přijedou na prohlídky. Španělé dle ní nekladou velký důraz na prezentaci a byty naživo vypadají lépe než na fotkách. Nejčastěji se financují z vlastních peněz nebo hypotékou v Česku.
„Banky už na tuhle možnost celkem slyší a jsou na to připravené. Jen je obvykle potřeba ručit nemovitostí v Česku, ty španělské se ještě do zástavy nedají přijmout,“ dodává odbornice. Aktuální seznam nemovitostí na prodej najdeš zde.