Nezvládl rozchod se svou přítelkyní, a tak jí začal ostře vyhrožovat.
Dívka se rozešla s mladým mužem, ten to ale nedokázal unést a dlouhé měsíce jí vyhrožoval smrtí, do zpráv posílal obrázky zohavených těl a nakonec ji provokoval s tím, že pokud se k němu nevrátí, vystřílí školu. Slečna trpí posttraumatickou stresovou poruchou.
Případ se tak dostal před soud, kde muž přiznal svou vinu. Ve chvíli, kdy však zjistil, že dostal čtyři roky vězení, svůj postoj změnil a začal se vymlouvat na to, že pochází z uměleckého prostředí, což se dostalo až k Ústavnímu soudu.
K případu došlo na střední umělecké škole. Mladíkovy argumenty soud zamítl a uvedl, že překračují etické meze přijatelné obhajoby. Mladík psal své bývalé přítelkyni, ať si dá pozor, protože on nebo někdo z jeho mafiánských spolupracovníků ji nebo její blízké může zmrzačit. Pak ji informoval i o tom, že má ve skříňce zbraň a vystřílí školu, to už ho ve škole zadrželi policisté.
Za vydírání mu hrozilo pět až dvanáct let. Nejdřív vše přiznal, ale po vyslechnutí verdiktu o čtyřletém trestu vězení najednou začal vše zpochybňovat. Případ dostal až k Ústavnímu soudu a namítal, že soudy nevzaly v potaz, že prostředí uměleckých škol má úplně jinou atmosféru. Tvrdil, že dívka si musela být vědoma, že jeho jednání je mystifikací, a nemohla ho brát jakkoliv vážně.
„Za irelevantní je nutné považovat i námitky ohledně specifického prostředí, ve kterém se stěžovatel a poškozená pohybovali. Z jeho strany jde o pokračující bagatelizaci vlastního jednání, přičemž se odpovědnost za něj pokouší přenést na někoho nebo něco jiného,“ zdůraznil soud.