Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kuni Nguyenová
29. dubna 2023 11:53
Čas čtení 0:56

Petr Pavel je v ukrajinském Dnipru. Na rekonstrukci nejsou sami, vzkazuje

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Petr Pavel je v ukrajinském Dnipru. Na rekonstrukci nejsou sami, vzkazuje
Zdroj: Kancelář prezidenta republiky

Dnipro je další město, které Petr Pavel během své cesty na Ukrajinu navštívil. Tím prvním byl Kyjev.

Prezident Petr Pavel pokračuje v návštěvě Ukrajiny. Tentokrát zamířil do východukrajinského města Dnipro, které má především hospodářský a humanitární rozměr. Setkal se tam s oblastním ředitelem Serhijem Lysakem.

„Posunout se od pomoci ke spolupráci je teď na Ukrajině hlavním cílem. Ten nekončí v Kyjevě,“ napsat prezident Petr Pavel na Twitteru. „Dnes jsem zamířil dál na východ, abych ukázal, že ČR to s patronátem nad Dněpropetrovskou oblastí myslí vážně. Ujistil jsem gubernátora Serhije Lysaka, že na rekonstrukci nejsou sami.“

Jak připomíná ČT24, oblast okolo Dnipra sousedí s regiony, kde se odehrávají boje mezi ruskou invazní armádou a ukrajinskými obránci. Samotné město leží několik desítek kilometrů od frontové linie.

Pavel navštívil Ukrajinu s Čaputovou

Pavel na Ukrajinu dorazil v pátek společně se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. První zastávkou bylo hlavní město Kyjev. Oba státníci mimo jiné jednali se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským.

27. května 2024 9:30 Čas čtení 11:56 „Líbí se mi malé holčičky. Nechci jim ublížit, mám touhu je chránit.“ Přinášíme ti zpověď pedofila Petra „Líbí se mi malé holčičky. Nechci jim ublížit, mám touhu je chránit.“ Přinášíme ti zpověď pedofila Petra

Prezident ČR přitom mluvil o cestě na Ukrajinu už během prezidentské kampaně. Po zvolení uvedl, že právě tam povede jedna z jeho prvních cest. Na tom, že do napadené země pojede v dubnu, se prezident domluvil se Zelenským jen pár dní po své březnové inauguraci.

Domů
Sdílet
Diskuse