Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ondřej Jarůšek ČTK
10. září 2023 19:03
Čas čtení 0:46

V Česku opět padaly teplotní rekordy, naměřeno bylo až 31,4 stupně

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
V Česku opět padaly teplotní rekordy, naměřeno bylo až 31,4 stupně
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Neděle byla z hlediska počasí rekordní. Teplotní rekordy v Česku zaznamenalo 31 ze zhruba 160 stanic, které fungují alespoň 30 let.

Nejtepleji bylo v neděli v Doksanech na Litoměřicku, odpoledne tam naměřili 31,4 stupně Celsia. Pro tuto stanici to ale rekord nebyl. Alespoň na 30 stupňů se teplota dostala na 13 stanicích. ČTK to řekl Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

10. září 2023 13:09 Čas čtení 0:36 Předpověď počasí: V Česku bude přes 30 stupňů, přijít ale můžou i bouřky Předpověď počasí: V Česku bude přes 30 stupňů, přijít ale můžou i bouřky

„Nejteplejšími oblastmi v Česku dnes bylo stejně jako v sobotu Polabí a tentokrát také údolí Berounky,“ uvedl Borovička. Přes tropických 30 stupňů se teplota dostala například na dvou plzeňských stanicích, Bolevci a Mikulce. Plzeň-Bolevec zapsala 31 stupňů, což byl nový rekord, Plzeň-Mikulka 30,8 stupně.

Rekord pro 10. září padl v Teplicích. Na tamní stanici, která měří už 127 let, se teplota dostala na 30,4 stupně Celsia. V Žatci má nové maximum jen o desetinu nižší hodnotu. Teplo bylo podobně jako v sobotu i na horách. Lysá hora naměřila 22,7 stupně Celsia, Labská bouda 21,3 stupně. V obou případech to byly rovněž rekordní hodnoty pro dnešní den.

Vysoké teploty se očekávají i na začátku nadcházejícího týdne. V pondělí by rtuť na teploměrech měla místy znovu překročit 30 stupňů. Od středy se pak začne ochlazovat a v druhé polovině týdne se mohou na území Česka vyskytnout i bouřky. Pro podrobnější předpověď na příští týden navštiv náš článek.

Domů
Sdílet
Diskuse