Čas čtení 0:29

MS v hokeji 2024: Česko v dramatickém zápase porazilo Norsko 6:3

Česko

Český hokejový tým v sobotním napínavém zápase porazil Norsko 6:3.

Čechy poslal do vedení v první třetině Roman Červenka. Na to Norové odpověděli třemi góly, o které se postarali Solberg, Steen a Salsten. Náskok Norů pak ještě před koncem první třetiny na 2:3 snížil další trefou Červenka.

Během druhé třetiny český tým srovnal na 3:3 zásluhou Ondřeje Beránka, další góly už ale druhá třetina nepřinesla.

Do vedení se Češi dostali znovu v poslední třetině, kdy se trefil Matěj Stránský, a skóre na 5:3 pro Česko následně ještě upravil Libor Hájek. Třešničkou na dortu pak byla trefa Ondřeje Paláta, který vsítil do prázdné branky a navýšil na 6:3, čímž posvětil českou výhru.

Pro Česko se na letošním hokejovém šampionátu jedná o druhé vítězství. V úvodním zápase Češi porazili Finsko 1:0 po samostatných nájezdech.