Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vincenc Novák
17. listopadu 2023 15:03
Čas čtení 0:33

Jihlavskou zoo ozvláštní záhadná hříčka přírody. Vzácný prasojelen se může těšit na celý harém

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené

Zoo v Jihlavě oslavuje nový přírůstek do tamní zvířecí rodiny. Místní expozici zvířecího rodu babirus totiž doplnil samec, díky kterému se může zahrada v budoucnu dočkat i mláďat. Informovaly o tom Novinky.cz.

Babirusy pocházející z Indonésie jsou díky svému vzhledu velmi neobvyklými zvířaty. Jejich název je v indonéštině složenina, kterou lze do češtiny přeložit jako „prasojelen“. Samci disponují v dolní i horní čelisti hákovitými špičáky, které se jim stáčí nad hlavou. Místním domorodcům tyto vyčnívající zuby připomínaly parohy, díky čemuž dostala zvířata své nezvyklé jméno. Na jejich předvedení se můžeš podívat ve videu od samotné zoo.

17. listopadu 2023 7:21 Čas čtení 1:04 Světový den předčasně narozených dětí: V Česku se nedonošené miminko narodí každou hodinu Světový den předčasně narozených dětí: V Česku se nedonošené miminko narodí každou hodinu

Zoo se možná dočká dalších mláďat

Dvouletý samec do jihlavské zoo přicestoval ze sousedního Německa. V místní smečce nahradil svého předchůdce, který po dlouhodobých zdravotních problémech uhynul letos v červnu. „Doufáme, že si u nás rychle zvykne a my se dočkáme dalšího odchovu,“ uvedla pro Novinky.cz mluvčí zahrady Simona Kubíčková.

Babirus
Zdroj: Zoologická zahrada Jihlava

V Jihlavě mohou návštěvníci obdivovat babirusy již od roku 2001. Prasojelení rodinu v tamní zahradě nyní tvoří tři samice, z nichž jedna se na Vysočině již narodila.

Domů
Sdílet
Diskuse