Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vincenc Novák
9. března 2024 v 7:00
Čas čtení 2:18

Rok Petra Pavla ve funkci: Podívej se na nejdůležitější momenty

Kategorie:
Uložit Uložené
Rok Petra Pavla ve funkci: Podívej se na nejdůležitější momenty
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V sobotu je to přesně rok od chvíle, kdy Petr Pavel usedl do křesla prezidenta republiky. Podívej se na nejdůležitější momenty z jeho prvního roku v úřadu.

Petr Pavel byl zvolen českým prezidentem v lednu 2024, když v druhém kole porazil protikandidáta Andreje Babiše. Po deseti letech tak ve funkci hlavy státu vystřídal Miloše Zemana.

Jaký byl Pavlův první rok?

Inaugurace

Nově zvolený prezident Petr Pavel nastoupil do funkce 9. března 2023 složením prezidentského slibu na společném zasedání obou komor Parlamentu ve Vladislavském sále Pražského hradu. Slavnostního aktu se zúčastnilo více než osm stovek hostů, mezi nimi poslanci, senátoři, členové vlády i bývalí prezidenti. Po skončení inaugurace prezidentský pár pozdravil z prezidentského balkonu shromážděný dav na třetím nádvoří Hradu. 

Inaugurace
Zdroj: Pražský hrad

První zahraniční cesta

Hned čtvrtý den po inauguraci zamířil Petr Pavel na Slovensko, které je již od vzniku samostatné České republiky tradičně místem, kam čeští prezidenti přijíždějí na svoji první zahraniční cestu. Během návštěvy se setkal s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, uctil památku obětí teroristického útoku v bratislavském klubu Tepláreň a také památku zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. 

Petr Pavel, Zuzana Čaputová
Zdroj: Pražský hrad / Tomáš Fongus
Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 5
Domů
Sdílet
Diskuse