Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Adéla Ježková
2. června 2023 10:30
Čas čtení 0:52

Zmizení Madelaine McCann: Policie nalezla „množství předmětů“ při prohledávání nádrže v Algarve

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Zmizení Madelaine McCann: Policie nalezla „množství předmětů“ při prohledávání nádrže v Algarve
Zdroj: Getty Images/Handout/Handout

Policie oznámila, že při nedávném prohledávání vodní nádrže v Portugalsku nalezla řadu předmětů. Nyní je jejím úkolem zjistit, zda souvisí se zmizením britské holčičky Madeleine McCann.

„Pročesat“ odlehlou oblast ve vnitrozemí u pobřežního letoviska Algarve, kde se Madelaine ztratila během rodinné dovolené v roce 2007, pomáhaly portugalským posádkám německé úřady. Informuje o tom deník Independent s tím, že nalezené předměty budou vyhodnoceny v následujících dnech a týdnech.

„Zda se některé předměty skutečně týkají případu Madeleine McCann, zatím nelze potvrdit,“ stojí v prohlášení prokuratury.

V rámci této třídenní akce policisté využili i pátrací čluny. Na pevnině pak policie kopala díry o průměru asi 60 centimetrů a v okolním lese byly těžkou technikou vykáceny cesty, které vedly k hlavnímu výkopu.

V červnu 2020 německá policie uvedla, že se domnívá, že Madeleine je mrtvá a že je za to pravděpodobně odpovědný podezřelý Christian B. Ve čtvrtek německé orgány podle SkyNews uvedly, že jeho vyšetřování ale bude „ještě nějakou dobu pokračovat“. Podezřelý muž je v současné době ve vězení za znásilnění dvaasedmdesátileté ženy ve stejné oblasti, odkud Madeleine zmizela. Popírá ovšem, že by se na zmizení dítěte jakkoli podílel.

31. srpna 2023 10:52 Čas čtení 1:41 Na legionellu zemřelo v Polsku již 16 lidí. Nemoc se vyskytuje v důležitém vojenském uzlu na hranicích s Ukrajinou Na legionellu zemřelo v Polsku již 16 lidí. Nemoc se vyskytuje v důležitém vojenském uzlu na hranicích s Ukrajinou

Německé úřady neuvedly, co bylo spouštěčem pátrací akce, ale údajně jednaly na základě tipů. Portugalský právník Marcos Aragao Correia již dříve tvrdil, že mu jeho zdroje prozradily, že se v nádrži nachází Madeleinino tělo. Pátrací akce ale v roce 2008 skončila neúspěšně.

Domů
Sdílet
Diskuse
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.