Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Veronika Dlesková
20. července 2023 v 13:36
Čas čtení 1:34

ČHMÚ: Teploty budou opět stoupat, v příštím týdnu se ochladí

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
ČHMÚ: Teploty budou opět stoupat, v příštím týdnu se ochladí
Zdroj: TASR/František Iván

Po mírném ochlazení začnou teploty o víkendu zase stoupat. V neděli přesáhnou třicet stupňů Celsia, nejtepleji bude v pondělí.

Pondělní teploty se vyšplhají až ke 34 stupňům Celsia. Poté se opět ochladí. Do Česka se před víkendem přiženou i bouřky a přeháňky, které republiku nejvíce zasáhnou v pátek. V sobotu a v neděli se budou bouřky postupně zmírňovat. 

Pátek

V pátek bude oblačno, přechodně i polojasno. Během dne zejména v jihovýchodní polovině republiky se místy objeví přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty klesnou k 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 23 a 27 °C. Bude foukat slabý proměnlivý nebo západní vítr o rychlosti 1 až 4 m/s. V bouřkách vítr přechodně zesílí.

Sobota

V sobotu bude polojasno až oblačno, ráno a večer místy i jasno. Ojediněle se na Moravě a ve Slezsku místy objeví přeháňky a bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 a 11 °C, na západě a severu klesnou až k 8 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají ke 24 až 28 °C. Slabý proměnlivý, během dne přechodně mírný západní vítr bude foukat rychlostí 2 až 6 m/s.

Neděle

V neděli bude jasná až polojasná obloha, během dne místy přechodně až oblačná a ojediněle se objeví přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 27 a 31 °C. Nejnižší noční teploty klesnou k 9 stupňům Celsia. Bude slabý, během dne přechodně mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, v západní polovině Čech místy s nárazy kolem 15 m/s.

Pondělí

V pondělí bude oblačno, přechodně polojasno, během dne se na většině území objeví déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou k 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 30 a 34 °C. Bude foukat slabý, během dne mírný jihozápadní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, večer bude slábnout.

Úterý až čtvrtek

Příští týden se ponese v duchu oblačného počasí, místy se objeví přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty v úterý klesnou k 17 až 13 °C, v dalších dnech 15 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 23 až 28 °C, postupně 20 až 25 °C.

Domů
Sdílet
Diskuse