Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Koucká ČTK
15. srpna 2023 13:14
Čas čtení 0:55

Odpoledne a večer zasáhnou Česko velmi silné bouřky i s kroupami. Kde platí výstraha?

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Odpoledne a večer zasáhnou Česko velmi silné bouřky i s kroupami. Kde platí výstraha?
Zdroj: Unsplash/Micah Tindell/voľne na použitie

Na západě Čech hrozí dnes odpoledne a v noci velmi silné bouřky. Provázet je mohou přívalové srážky s krátkodobými úhrny kolem 50 litrů vody na metr čtvereční a kroupy, varuje Český hydrometeorologický ústav.

V noci budou bouřky slábnout, ale ve středu odpoledne se mohou opět objevovat, a to na většině území Česka. V úterý platí nadále pro celou zemi varování před vysokými teplotami. Ve středu budou teploty nad 31 stupňů Celsia hrozit už jen v Polabí, na Moravě a ve Slezsku.


Během dnešního odpoledne vzroste na západě Čech potenciál pro velmi silné bouřky. Zpočátku budou vznikat na horách, postupně i jinde.

15. srpna 2023 10:17 Čas čtení 0:11 FOTO: Mladík se procházel po makovém poli v červeném tričku. Najel na něj kombajn FOTO: Mladík se procházel po makovém poli v červeném tričku. Najel na něj kombajn


„Jejich výskyt bude velmi lokální, to znamená, že se neobjeví na celém území vymezeném ve výstraze,“ uvádějí meteorologové. Jejich varování platí pro celý Karlovarský i Plzeňský kraj a dále pro západní části jižních a středních Čech a Ústeckého kraje.


Vzhledem k očekávanému pomalému postupu bouřek budou největší nebezpečí představovat přívalové srážky s krátkodobými úhrny kolem 50 milimetrů, v opakovaných bouřích i vyššími. Padat mohou i kroupy s průměrem přes dva centimetry.


„V noci bude bouřková činnost postupně slábnout, ale během zítřejšího odpoledne se mohou bouřky opět objevovat, a to na většině území ČR, hlavně v okolí hor a kopců,“ uvádí ČHMÚ. Krátkodobé srážkové úhrny mohou podle jeho odhadu dosahovat zhruba 40 litrů vody na metr čtvereční.

Domů
Sdílet
Diskuse