Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Eva Thonhauserová
5. června 2024 17:42
Čas čtení 0:27

Robert Fico poprvé od atentátu promluvil. Útočník byl podle něj poslem zlé politické nenávisti, kterou šíří opozice

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Robert Fico poprvé od atentátu promluvil. Útočník byl podle něj poslem zlé politické nenávisti, kterou šíří opozice
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Jednasedmdesátiletý střelec vystřelil na slovenského premiéra Fica v polovině května. Po mnoha týdnech se premiér ukázal občanům na kameru.

Slovenský premiér Robert Fico poprvé od atentátu promluvil k veřejnosti. Útočníkovi řekl, že mu odpouští a necítí k němu žádnou nenávist. Označil ho za posla zla politické nenávisti, kterou šíří opozice.

Prohlásil, že by se postupně mohl vrátit do práce na přelomu června a července. „Necítím žádnou nenávist vůči člověku, který mě postřelil. Odpouštím mu, ať se s tím, co udělal a proč to udělal, vypořádá sám ve své hlavě,“ uvedl Fico ve videu.

Opozici označil jako politicky neúspěšnou a zfrustrovanou, která svou politickou nenávist rozvinula na Slovensku do nezvládatelných rozměrů.

Premiér Robert Fico poprvé od atentátu 15. května promluvil k občanům. Rozhodl se tak učinit ještě před zítřejším moratoriem na volby do Evropského parlamentu.
Domů
Sdílet
Diskuse