Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kateřina Viková ČTK
8. července 2023 13:05
Čas čtení 0:31

Požár u Orlíku: Shořela restaurace a karavan, škoda je za více než milion korun

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené

V kempu Trhovky u přehrady Orlík na Příbramsku dnes ráno shořela restaurace, asi čtyři pergoly a karavan, škoda bude nad jeden milion korun.

Při požáru se dva lidé nadýchali kouře, když se oheň pokoušeli uhasit před příjezdem hasičů. Záchranná služba je odvezla do nemocnice. Na místě pokračuje dohašování, přijel také vyšetřovatel hasičů, který bude zjišťovat příčinu požáru, uvedla pro ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Oznámení o požáru přijali hasiči před 6:30. Kvůli většímu rozsahu velitel vyhlásil druhý poplachový stupeň. Hasiči dostali oheň pod kontrolu po 8:00. „Na místě nyní pokračuje dohašování a rozebírání konstrukcí kvůli skrytým ohniskům požáru,“ uvedla Kereková.

„Před polednem začala redukce jednotek, současně byl snížen stupeň požárního poplachu. O dohlídku se do 16 hodin postará dobrovolná jednotka z Klučenic. Odpoledne bude pokračovat vyšetřování příčiny vzniku požáru. Vyšetřovatel HZS Středočeského kraje požádal o spolupráci policejního kynologa se psem vycvičeným na vyhledávání urychlovačů hoření,“dodal v tiskové zprávě HZS Středočeského kraje Ladislav Holomčík.

orlík požárorlík požárorlík požárorlík požár
Zobrazit galerii
(7)
Domů
Sdílet
Diskuse