Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
ČTK
4. srpna 2023 8:56
Čas čtení 1:28

Nové zjištění k pádu vyhlídky na Děčínsku. Místostarosta odhalil, proč se zřítila

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Nové zjištění k pádu vyhlídky na Děčínsku. Místostarosta odhalil, proč se zřítila
Zdroj: HZS Ústeckého kraje/Refresher

Vyhlídková věž v Markvarticích na Děčínsku, z níž ve čtvrtek večer spadlo osm dětí a mladistvý praktikant, byla podle místostarosty obce Libora Kunteho přetížená. Místo čtyř přípustných lidí vystoupalo na plošinu vyhlídky nejméně 15 osob.

Policie to zatím nepotvrdila, krajská policejní mluvčí Eliška Kubíčková uvedla, že policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro trestný čin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Dvě děti s podezřením na vážné zranění přepravily vrtulníky do Prahy a dva další zranění se stejným podezřením byli převezeni do Ústí nad Labem. Další čtyři děti se středně vážným zraněním jsou v děčínské nemocnici, řekl ČTK mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

„Děčínští kriminalisté ještě ve večerních hodinách provedli ohledání místa. V současné době jsou ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla dnes na webu krajská policejní mluvčí.

„Naprosto zásadní věc, která se tam odehrála, je ta, že tam došlo k porušení provozního řádu, který tam je vyvěšený, a došlo k obrovskému přetížení té konstrukce,“ uvedl místostarosta. Táborníci z Kerhartic se k vyhlídce vypravili na stezku odvahy, podotkl Kunte. „Poskytujeme maximální součinnost policii i všem dalším, kterých se událost dotýká,“ řekl Kunte a dodal, že pozemek, na němž vyhlídka stojí, patří obci, věž provozuje spolek.

25. května 2024 9:00 Čas čtení 3:18 Devítiletá Anička zmizela, její tělo odkryla až divoká zvěř. Připomeň si nejznámější případ ztraceného dítěte v historii Česka Devítiletá Anička zmizela, její tělo odkryla až divoká zvěř. Připomeň si nejznámější případ ztraceného dítěte v historii Česka

Předseda spolku Triangl Markvartice Radomír Tulko řekl, že ho událost mrzí a je v šoku. Uvedl, že na vyhlídkovou plošinu mohou podle návštěvního řádu vylézt maximálně čtyři osoby, ve čtvrtek večer jich tam nicméně bylo víc. Výstup je na vlastní nebezpečí. Táborníci chtěli u vyhlídky bivakovat. Proč navzdory upozornění umístěnému na vyhlídce vylezli ve vyšším počtu na plošinu, podle něj zůstává otázkou. Tulko také řekl, že lze bivakovat pod vyhlídkovou věží, na louce v její blízkosti nebo pod přístřeškem.

„Cedule tam byla od počátku na jedné noze vedle žebříku, který vede nahoru. Každé dva týdny tam někdo z kolegů jezdil pracovní čtyřkolkou pro pytel s odpadem. V pondělí tam kolega byl a ta cedule tam ještě byla,“ uvedl Tulko s tím, že táborníci, kteří se na plošinu vypravili, nebyli na místě poprvé. „Jde o to, že třeba tu ceduli někdo nevnímá,“ doplnil.

Vizuálně byla vyhlídka podle Tulka v pořádku. Před silvestrem členové spolku měnili shnilé zábradlí. „Když tam někde byla houba, tak jsme ji mechanicky ošetřili a přetřeli impregnací proti houbám,“ řekl předseda. Vyhlídka je podle něj hojně navštěvovaná.

Policie zřídila krizovou linku pro rodiče a příbuzné zraněných, protože se mohou v současné době nacházet i mimo ČR.

Domů
Sdílet
Diskuse