Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
ČTK
18. srpna 2023 14:11
Čas čtení 0:22

Zemřel významný hudební kritik Jiří Černý. Prvnímu šéfredaktorovi časopisu Rock & Pop bylo 87 let

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Zemřel významný hudební kritik Jiří Černý. Prvnímu šéfredaktorovi časopisu Rock & Pop bylo 87 let
Zdroj: Wikimedia Commons/David Sedlecký/volně k užití

Černý zemřel ve čtvrtek v pražské nemocnici v Dejvicích. Významný hudební kritik měl dlouhodobé zdravotní problémy, zejména pohybové. Poslední týdny strávil ve zdravotnických zařízeních.

Pražský rodák Jiří Černý byl jako první nehudebník uveden do Síně slávy hudebních cen Anděl. V listopadu 1989 se účastnil založení Občanského fóra a v prosinci 2011 v Lucerně uváděl koncert Pocta Václavu Havlovi.

Mimo jiné spolupracoval s měsíčníkem Melodie, byl prvním šéfredaktorem časopisu Rock & Pop, vydal několik knih o hudbě, uváděl rozhlasové pořady nebo psal texty na obaly gramodesek.

I když je vnímán především jako znalec dění na populární scéně, jeho prvním článkem s hudební tematikou byla recenze inscenace Bizetovy opery Carmen ve Smetanově divadle v deníku Večerní Praha v roce 1956.

Domů
Sdílet
Diskuse