Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Vondráková
18. března 2024 9:10
Čas čtení 0:31

Stažení nebezpečného produktu. Inspekce varuje před tímto hrncem

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Stažení nebezpečného produktu. Inspekce varuje před tímto hrncem
Zdroj: Freepik / Freepik / volně k užití

Česká obchodní inspekce (ČOI) nedávno přijala hlášení o tom, že americká firma Cascade Design stahuje z trhu svůj kempinkový hrnec. Pro spotřebitele může být nebezpečný.

Přesněji se jedná o MSR eloxovaný hliníkový kempinkový hrnec, který byl dostupný ve více objemech. Závadná má být rukojeť, u které hrozí, že se uvolní a způsobí rozlití horkého obsahu. Během používání tak může dojít k popáleninám.

18. března 2024 7:05 Čas čtení 0:35 Používáš tuto sociální síť? Vědci varují, že zvyšuje pocity smutku a vzteku Používáš tuto sociální síť? Vědci varují, že zvyšuje pocity smutku a vzteku

Hrnec se prodával mezi lety 2008 a 2023 a upozornění se týká devíti modelů. Prodávat se měly jak samostatně, tak v rámci sad, jako například Trail Lite cook sets a the Pocket Rocket.

ČOI tak nedoporučuje kempingovou varnou nádobu používat. Spotřebitelé se mohou obrátit na zákaznický servis Cascade Designs a zažádat o bezplatnou náhradní rukojeť. Podle informací výrobce nejsou k připojení náhradní rukojeti potřeba žádné nástroje.

V současné době nejsou v Česku hlášeny žádné nehody, podle informací ČOI je momentálně v oběhu 997 prodaných kusů. Přesný popis produktu, kterého se varování týká, je dostupný zde.

Domů
Sdílet
Diskuse