Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kateřina Viková ČTK
21. dubna 2023 13:29
Čas čtení 0:55

Pracovnice pošty ukradla seniorům velkou sumu peněz. Utratila je na automatech

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Pracovnice pošty ukradla seniorům velkou sumu peněz. Utratila je na automatech
Zdroj: Pxfuel/DMCA/volně k užití

Policisté vyšetřují případ, ve kterém pracovnice pošty odcizila přes milion korun. Polovina peněz byla z vkladních knížek, kam si je uložili senioři, druhou část žena ukradla přímo ze svého pracoviště.

Policisté podezírají čtyřicetiletou ženu z Prostějovska, že připravila seniory o peníze z vkladních knížek. Vkladní knížky, na kterých bylo uloženo více než 626 tisíc korun, jim sama zakládala. Dalších 600 tisíc korun měla žena odcizit z úřadu, kde pracovala, podle informací ČTK šlo o poštu. Ženě za zpronevěru hrozí až několikaleté vězení.

„Podezřelá od konce roku 2019 pracovala jako zaměstnanec úřadu, kde měla přístup k finančním prostředkům. Peníze se pro ni staly vábničkou a v červnu roku 2022 odcizila finanční hotovost 600 tisíc korun,“ uvedla pro ČTK policejní mluvčí Miluše Zajícová. Policisté uzavřeli případ ve zkráceném řízení jako zpronevěru a předali jej na státní zastupitelství, později však vyšlo najevo, že odcizila také peníze z vkladních knížek.

20. dubna 2023 12:00 Čas čtení 5:37 Supermarkety prodávají maso s nemocí, říkají obránci zvířat. Které obchody dopadly nejhůř? Supermarkety prodávají maso s nemocí, říkají obránci zvířat. Které obchody dopadly nejhůř?

Senioři si přišli vybrat peníze, které tam nebyly

Na případ se přišlo na sklonku loňského roku, když si dva senioři přišli vybrat hotovost ze svých vkladních knížek, které jim podezřelá žena založila a na kterých mělo být celkově uloženo přes 626 tisíc korun. „Pracovnice na přepážce ale na jejich požadavek zareagovala negativně s tím, že zde žádné peníze uloženy nejsou, ale že vše nechá prověřit,“ doplnila Zajícová.

Při prověřování vyšlo najevo, že podezřelá pracovnice mezi srpnem 2021 a lednem 2022 postupně peníze z vkladních knížek vybírala a použila je pro svoji potřebu. „Při výslechu uvedla, že peníze již nemá, protože je všechny prosázela na automatech v aplikaci, kterou si stáhla v mobilním telefonu,“ dodala policejní mluvčí.

Domů
Sdílet
Diskuse