Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Viktor Kniš
1. prosince 2023 v 8:08
Čas čtení 0:27

Izraelská armáda obnovila boje v Gaze. Příměří vypršelo, známe podrobnosti o výměně rukojmích

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Izraelská armáda obnovila boje v Gaze. Příměří vypršelo, známe podrobnosti o výměně rukojmích
Zdroj: TASR/AP/Adel Hana

Přestávka v bojích začala před týdnem 24. listopadu.

Izraelská armáda v pátek ráno oznámila, že obnovila bojové operace v Pásmu Gazy několik minut poté, co vypršelo dočasné příměří s palestinským militantním hnutím Hamás. Armáda zároveň obvinila Hamás z porušování příměří.


Příměří vypršelo v pátek v 7:00 místního času. Přestávka v bojích začala před týdnem 24. listopadu. Nejprve trvala čtyři dny a poté byla s pomocí katarských a egyptských vyjednavačů o několik dní prodloužena.


Během týdenního příměří Hamás a další militantní skupiny v Pásmu Gazy propustily více než 100 rukojmích, většinou Izraelců, a Izrael výměnou za to propustil ze svých věznic 240 Palestinců.


Všichni propuštění byly ženy a děti, ale skutečnost, že několik takových rukojmích zůstalo v Pásmu Gazy, ztížila dosažení dohody o dalším prodloužení příměří.

Domů
Sdílet
Diskuse