Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Anna Peclová
4. prosince 2023 9:30
Čas čtení 0:48

Velká česká pojišťovna rozdává tisícikorunové příspěvky, stačí si jen požádat. Blíží se ale konec

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Velká česká pojišťovna rozdává tisícikorunové příspěvky, stačí si jen požádat. Blíží se ale konec
Zdroj: Getty Images/Jan Hetfleisch

Do poloviny prosince mají klienti VZP čas podat si žádost o příspěvek z fondu prevence. Pojišťovna ti může přispět na sportovní permanentky, vyšetření u doktora i očkování.

VZP svým klientům každoročně nabízí nejrůznější benefity pro všechny věkové kategorie. Je možné o ně zažádat v aplikaci Moje VZP, ale také osobně na pobočce nebo třeba poštou. Termín pro podání letošních žádostí končí v některých případech už v polovině prosince. V aplikaci je možnost podat žádost až do konce roku.

„Tato finanční podpora může při péči o zdraví vlastní i svých blízkých výrazně ulevit rodinnému rozpočtu, od příjemců často slyšíme, že příspěvek byl pro ně motivací k absolvování například preventivních vyšetření, v tom případě můžeme být spokojeni, fond prevence plní svůj účel,“ řekl Ivan Duškov z VZP.

Nejčerpanějším příspěvkem je ten na pravidelný pohyb dětí, který činí tisíc korun, u dospělých 500 korun. Je možné ho využít na organizované sportovní aktivity, u mladistvých nad 15 let třeba na permanentky.

Dalšími důležitými příspěvky jsou třeba ty pro nastávající maminky na předporodní kurz, ultrazvuk či monitor dechu (3500 korun) nebo tisíc korun na nákup potřeb pro miminka. Možnost finanční podpory mají také diabetici s příspěvky v součtu 6000 korun na přístrojové ošetření diabetické nohy nebo nákup diabetických pomůcek.

10. srpna 2022 6:00 Čas čtení 5:41 Na prohlídku si s sebou vezměte 1200 Kč. Nekalé praktiky v podobě poplatků za gynekologickou péči jsou v Praze standardem Na prohlídku si s sebou vezměte 1200 Kč. Nekalé praktiky v podobě poplatků za gynekologickou péči jsou v Praze standardem

Dále pojišťovna nabízí příspěvky klientům, kteří podstoupili onkologickou prohlídku, sonografické vyšetření prsu nebo preventivní prohlídku u dermatologa. Nejširší nabídka se týká příspěvků na očkování.

Domů
Sdílet
Diskuse