Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Vondráková ČTK
9. prosince 2023 v 12:44
Čas čtení 0:44

Pohřeb Karla Schwarzenberga: Přišly stovky smutečních hostů, kdo mezi nimi je?

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené

Dnes v poledne začalo v katedrále svatého Víta poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem.

Zádušní mši slouží pražský arcibiskup Jan Graubner, kázání vede Tomáš Halík. Pohřbu se účastní stovky hostů, zástupci domácí i evropské šlechty, diplomaté, lidé z kulturní obce a další osobnosti veřejného života.

Mezi smutečními hosty jsou například i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, bývalý prezident Miloš Zeman nebo dědičný lichtenštejnský princ Alois. Mezi smutečními hosty jsou také jaderná fyzička Dana Drábová a herci Tomáš Hanák a Bolek Polívka.

Současný prezident Petr Pavel pronese krátkou smuteční řeč. Veřejnost může obřad sledovat na velkoplošné obrazovce na Hradčanském náměstí a přímý přenos vysílají všechny hlavní tuzemské televize, uvedla ČTK.

Rakev s ostatky bývalého poslance a senátora je zahalena do schwarzenberské vlajky. Před oltářem jsou vystaveny Řády bílého lva a zlatého rouna. Státní pocty reprezentují státní vlajka a účast vojáků, informovala ČT24. Po bohoslužbě budou Schwarzenbergovy ostatky převezeny z Pražského hradu na Orlík a v úzkém rodinném kruhu uloženy do hrobky.

Karel Schwarzenberg zemřel 12. listopadu ve věku 85 let ve Vídni.

Domů
Sdílet
Diskuse