Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Barbora Fábryová
2. února 2024 10:49
Čas čtení 0:26

Známá česká společnost na vyhledávání letů bude propouštět. Odejít musí 200 zaměstnanců

Kategorie:
Ekonomika
Uložit Uložené
Známá česká společnost na vyhledávání letů bude propouštět. Odejít musí 200 zaměstnanců
Zdroj: Pexels/Ahmed Muntasir

Firma hlásí, že je dlouhodobě ve ztrátě.

Známý český vyhledávač letenek Kiwi.com má dlouhodobé problémy. Od pandemie zaznamenal ztráty ve výši více než 80 milionů eur. Přestože společnost registruje roční tržby ve výši 240 milionů eur, prodělává, a proto se rozhodla k razantnímu kroku a bude propouštět, informuje portál Index.sk.

2. února 2024 6:52 Čas čtení 1:06 Data: V těchto oblastech s velkým množstvím exekucí mají největší šanci populisté a extremisté Data: V těchto oblastech s velkým množstvím exekucí mají největší šanci populisté a extremisté

Startup má pobočky po celé Evropě. Restrukturalizace se dotkne zhruba 18 % zaměstnanců ve čtyřech zemích. Odejít bude muset zhruba 200 z původních 1200 zaměstnanců. Nejvíce jich má být propuštěno v Česku.

Pobočka v Košicích zůstane podle mluvčí Daniely Chovancové nedotčena. V Bratislavě však společnost plánuje propustit několik zaměstnanců. „Nejvíce jich bude v České republice, kde máme největší zaměstnaneckou základnu. Na Slovensku se jedná o jednotky zaměstnanců,“ uvedla Chovancová.

Domů
Sdílet
Diskuse