Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Anna Peclová
1. března 2024 v 13:15
Čas čtení 0:44

Reportér České televize Jiří Hynek se stahuje z obrazovky. Mluvčí naznačila sporné chování

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Reportér České televize Jiří Hynek se stahuje z obrazovky. Mluvčí naznačila sporné chování
Zdroj: Profimedia.cz

Investigativní reportér České televize Jiří Hynek se na vlastní žádost stahuje z televizní obrazovky. Mluvčí ČT naznačila problémy s jeho chováním.

„Jiří Hynek požádal vedení zpravodajství České televize o neplacené volno primárně ze zdravotních důvodů. Reportér Hynek je dlouholetým a zkušeným zaměstnancem zpravodajství České televize, generální ředitel Jan Souček a ředitel zpravodajství Petr Mrzena se proto rozhodli mu vyhovět,“ uvedla pro Novinky.cz mluvčí ČT Vendula Krejčová.

29. února 2024 v 17:19 Čas čtení 1:11 „Průměrný homosexuál má sto až pět set sexuálních partnerů.“ V České televizi promluvil kontroverzní psycholog „Průměrný homosexuál má sto až pět set sexuálních partnerů.“ V České televizi promluvil kontroverzní psycholog

Naznačila však také problémy s novinářovým chováním. „Pokud došlo k jakémukoliv incidentu ze strany Jiřího Hynka, bude vedení televize samozřejmě vše adekvátně řešit a žádat vysvětlení i po Jiřím Hynkovi. Není možné tolerovat nic, co by poškodilo dobrou pověst ČT a jejího zpravodajství,“ řekla Krejčová.

K odchodu se vyjádřil i sám novinář na síti X. „Ano, je pravda, že jsem požádal o neplacené volno, a to zejména ze zdravotních a rodinných důvodů. Práce byla zejména v posledních dvou letech tak stresová a zdravotních důvodů jsem se nedokázal zbavit, že jsem z toho kruhu musel vystoupit,“ napsal.

Domů
Sdílet
Diskuse