Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Anna Peclová
26. března 2024 14:22
Čas čtení 0:35

Situace je nejhorší od druhé světové války, prohlásil šéf BIS po jednání s Pavlem

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Situace je nejhorší od druhé světové války, prohlásil šéf BIS po jednání s Pavlem
Zdroj: Refresher.cz/Anna Koucká

Prezident Petr Pavel v úterý jednal s vedením kontrarozvědky v čele s jejím ředitelem Michalem Koudelkou. Shodli se, že bezpečnostní situace ve světě není dobrá a může se ještě zhoršit.

Předmětem jednání byla bezpečnostní situace a potenciální hrozby zejména ze strany Ruské federace a Číny, na jejichž vlivové akce BIS dlouhodobě upozorňuje.

26. března 2024 11:24 Čas čtení 0:40 Francie kvůli útoku v Moskvě vyhlásila nejvyšší stupeň pohotovosti Francie kvůli útoku v Moskvě vyhlásila nejvyšší stupeň pohotovosti

Podle Koudelky čelíme hrozbě návratu islámského terorismu do Evropy. Zmínil také problém nelegální migrace do Evropy, konkrétní poznatky o aktuálních hrozbách BIS však nemá.

„Současná situace je nejvážnější od druhé světové války. To, co dělají ruští vojáci na Ukrajině, to, co dělají palestinští teroristé v Izraeli, by naprosto bez milosti a bez soucitu dělali i u nás,“ zdůraznil.

Jednání proběhlo v sídle Bezpečnostní informační služby (BIS), které, jak Koudelka připomněl, navštívil Pavel jako první hlava státu od dob Václava Havla.

Domů
Sdílet
Diskuse