Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
Anna Peclová
17. května 2024 16:08
Čas čtení 1:08

Nevěra na pracovišti? U těchto profesí to hrozí nejčastěji

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Nevěra na pracovišti? U těchto profesí to hrozí nejčastěji
Zdroj: Flickr

Server Daily Mail zveřejnil přehled některých vysoce rizikových zaměstnání, u nichž hrozí nevěra. Odborníci připomínají, že uvedená zjištění jsou založena na pravděpodobnosti, nikoli na skutečnosti. Sexuální odbornice však odkazuje na výzkum.

Až 85 procent příležitostí k nevěře začíná na pracovišti, podle odborníků hlavě proto, že v práci vzniká kombinace tří nebezpečných faktorů, a to pokušení, příležitosti a nudy.

Jednou z nejvíce nevěrných profesí jsou piloti a letecký personál. Piloti vzbuzují respekt, jsou zodpovědní za velké množství životů, jejich práce je zavádí daleko od domova, a nabízí tedy mnoho možností podvádět beze strachu z odhalení. Členové letecké posádky často uvádějí, že jsou osamělí, dle odbornice pak také sexuálně frustrovaní.

17. května 2024 12:23 Čas čtení 0:32 Připomínáme Světový den hypertenze. Jak ji poznat a lze jí předejít? Připomínáme Světový den hypertenze. Jak ji poznat a lze jí předejít?

Také lékaři a zdravotní sestry jsou v žebříčku na vysoké pozici. S významnými lékařskými pozicemi se objevuje takzvaný boží komplex a vysoké sebevědomí. V kombinaci s nepravidelnou pracovní dobou, velkou mírou stresu a nedostatkem spánku se zvyšuje touha po spontánních akcích řízených pokušením.

Podnikatelé a podnikatelky rovněž patří k nejčastějším nevěrníkům. Nezapadají totiž do standardních režimů, celkově mají v životě větší míru rizika a setkávají se se spoustou výzev a nových lidí.

Řada bankéřů a lidí ve vysokých finančních pozicích se také objevuje ve výsledcích serveru Daily Mail. Konkurenční povaha celého sektoru zaměstnance motivuje k mnohem riskantnějšímu chování, což se snadno přenese do sféry vztahů.

Rizikovost nevěry je vysoká taktéž u učitelů. V zaměstnání se potýkají s nemalým množstvím stresu a kladených nároků, často jsou také terčem obviňování v rámci jednání s dětmi, což způsobuje vysokou míru frustrace a snižuje sebevědomí. To poškozuje jejich vztahy a vytváří pocit odcizení. Útěchu pak mohou hledat u dalších pedagogů, kteří se potýkají s podobnými problémy.  

„Uvědomuji si, že jsou zde učiněna mnohá nelichotivá zobecnění, ale všechna jsou podložena nějakým druhem výzkumu,“ říká sexuální odbornice Tracey Cox.

Mezi nejdůležitější faktory, které vedou k větší pravděpodobnosti nevěry v zaměstnání, patří inteligence, majetek, známí lidé, stres a neochota či neschopnost mluvit o práci s partnerem.

Domů
Sdílet
Diskuse