Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Karolína Fejtová
22. června 2024 v 14:47
Čas čtení 0:42

Miliardáři za 18 hodin práce platili 200 korun. Za vykořisťování služebnictva jdou za mříže

Kategorie:
Zahraničí
Uložit Uložené
Miliardáři za 18 hodin práce platili 200 korun. Za vykořisťování služebnictva jdou za mříže
Zdroj: Wikimedia Commons/volně k užití

Čtyři členové nejbohatší britské rodiny dostali několikaletý trest vězení. Dle švýcarského soudu vykořisťovali indické služebnictvo.

Osmasedmdesátiletý Prakash Hinduja, který má i švýcarské občanství, a jeho o tři roky mladší manželka Kamal půjdou za mříže na čtyři a půl roku. Jejich syn Ajay se svou manželkou Namratou na čtyři roky. Původně jim hrozil tvrdší trest, avšak švýcarský soud je zprostil závažnějších obvinění z obchodování s lidmi. Informuje o tom Sky News.

18. června 2024 v 15:00 Čas čtení 3:29 Takhle vypadá české moře. Česká republika vlastní území s přístupem k moři, ale skoro jej nevyužívá Takhle vypadá české moře. Česká republika vlastní území s přístupem k moři, ale skoro jej nevyužívá

Do své vily v obci Cologny v kantonu Ženeva rodina dovážela služebnictvo z Indie. Jeho členům zabavila cestovní pasy a povolení odcházet dostávali jen omezeně. Za pracovní dobu, která někdy trvala až 18 hodin, jim Hindujovi platili pouze 206 korun, píše BBC.

Peníze navíc vypláceli v indických rupiích, nikoliv ve švýcarských francích. Služebnictvo spalo ve sklepě a místem prostupovala atmosféra plná strachu.

Švýcarské úřady již rodině zabavily šperky včetně diamantů, rubínů, platinového náhrdelníku i další majetek v očekávání, že by mohl být použit na úhradu soudních poplatků a případných pokut.

Rodina ovládá nadnárodní konglomerát Hinduja Group, který podniká v různých oblastech, od nákladních automobilů a maziv až po bankovnictví a kabelovou televizi. Její celkový majetek přesahuje 37 miliard liber (přes bilion korun).

Domů
Sdílet
Diskuse