Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Veronika Dlesková
16. června 2023 13:23
Čas čtení 0:30

Většina Čechů a Češek důvěřuje prezidentu Pavlovi. Hlasuj v anketě, zda s nimi souhlasíš

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Většina Čechů a Češek důvěřuje prezidentu Pavlovi. Hlasuj v anketě, zda s nimi souhlasíš
Zdroj: Refresher

Petr Pavel má za sebou prvních 100 dní ve funkci prezidenta republiky. Agentura STEM připravila průzkum, díky kterému zjistila, jak Češi a Češky hodnotí počátek volebního období nové hlavy státu. Hlasuj v anketě, jak jsi s prezidentem spokojen*a ty.

Většina Čechů a Češek hodnotí prvních 100 dní Petra Pavla v úřadu prezidenta kladně. Oceňují především jeho reprezentaci České republiky v zahraničí, komunikaci s médii nebo otevření Pražského hradu veřejnosti. Relativně nejhorší hodnocení Pavel dostal za komunikaci s opozicí. Výsledky vyplývají z průzkumu agentury STEM, které má redakce k dispozici.

Podle průzkumu Petru Pavlovi důvěřuje 60 % veřejnosti. Většina obyvatel Česka také oceňuje, že Pavel přispěl k vážnosti úřadu prezidenta. Pavel tak zvrátil trend, který nastolil jeho předchůdce Miloš Zeman. 

Důvěru v prezidenta Pavla mají především voliči pětikoalice. Novému prezidentovi vyjádřilo důvěru 96 % z nich. Naopak voliči opozice mají k Pavlovi chladnější postoj a důvěřuje mu pouze jedna čtvrtina z nich. Nejvíce novému prezidentovi důvěřují lidé s vysokoškolským vzděláním, nejméně naopak lidé, kteří dokončili jen základní školu. 

Anketa:
Důvěřuješ Petru Pavlovi?
Určitě ano
Spíše ano
Spíše ne
Určitě ne
Určitě ano
45 %
786 Hlasů
Spíše ano
4 %
76 Hlasů
Spíše ne
11 %
192 Hlasů
Určitě ne
39 %
680 Hlasů
Domů
Sdílet
Diskuse