Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Kristýna Dobiášová ČTK
30. června 2023 v 14:44
Čas čtení 0:44

Chovala doma nelegálně bílého lva, jeho řev byl slyšet po celé vesnici. Policie zvíře zabavila

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Chovala doma nelegálně bílého lva, jeho řev byl slyšet po celé vesnici. Policie zvíře zabavila
Zdroj: Policie ČR

Policisté zabavili na Lounsku ve spolupráci s krajskou veterinární správou bílého lva. Klec pro chov šelmy po technické stránce nesplňovala podmínky stanovené veterinárním zákonem a šelma nebyla nikde evidována.

Informovala o tom v pátek policejní mluvčí Ilona Gazdošová. Policisté zabavili zvíře z nemovitosti na Lounsku. Na případu spolupracovali také s Českou inspekcí životního prostředí. Případ vyšetřují lounští kriminalisté pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Na lva upozornili obyvatelé obce

Tříletá šelma skončila u chovatele, který má potřebná povolení a podmínky pro chov lvů, v Královéhradeckém kraji. ČTK to řekl ředitel Krajské veterinární správy pro Ústecký kraj Daniel Macháček. Případem se bude nadále zabývat vedle policie i veterinární správa a inspektoři, protože se jedná o zvíře podléhající Úmluvě o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES).

Na chov lva upozornili podle Macháčka obyvatelé obce. Řev zvířete byl slyšet ve vesnici a lidé vyjadřovali různé obavy. „Nakonec odebrání zvířete proběhlo bez problémů, chovatelka spolupracovala a souhlasila s jeho přesunem do schváleného a kontrolovaného zařízení,“ uvedl Macháček.

30. června 2023 v 12:59 Čas čtení 0:41 Řidiči a řidičky, pozor: Policie chystá prázdninové kontroly na silnicích, známe podrobnosti Řidiči a řidičky, pozor: Policie chystá prázdninové kontroly na silnicích, známe podrobnosti
Domů
Sdílet
Diskuse