Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
Vojtěch Vanda ČTK
2. července 2023 13:09
Čas čtení 1:36

VIDEO: V Pardubicích se popralo 18 lidí. Jeden člověk měl utrpět zranění nožem v obličeji

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
VIDEO: V Pardubicích se popralo 18 lidí. Jeden člověk měl utrpět zranění nožem v obličeji
Zdroj: Policie ČR

Na sociálních sítích se objevila nepotvrzená informace, že při konfliktu pobodal Ukrajinec Roma. Policie to odmítla komentovat.

Policie zasahovala v sobotu večer v Pardubicích u potyčky zřejmě osmnácti lidí. Jeden z účastníků konfliktu byl zraněn a skončil v nemocnici. Policisté zadrželi tři lidi, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Markéta Janovská.

Incident se stal krátce před 21:00 v Anenské ulici. Podle serveru Romea.cz byl zraněným Rom, kterého lékaři ošetřili. Se dvěma stehy ve tváři je již od sobotního večera doma, uvedl server.

2. července 2023 11:29 Čas čtení 1:10 Předpověď počasí: V Česku se teploty přiblíží 30 stupňům, objevit se můžou i bouřky Předpověď počasí: V Česku se teploty přiblíží 30 stupňům, objevit se můžou i bouřky

„Po příjezdu policistů bylo na místě asi 18 lidí, kteří se vzájemně fyzicky napadali. Policistům se podařilo vyhrocenou situaci po chvíli uklidnit a obě skupiny od sebe rozdělit. Jeden z účastníků při potyčce utrpěl poranění v obličeji, se kterým byl převezen do nemocnice na ošetření,“ uvedla v tiskové zprávě Janovská.

Podle ní policie zjišťuje, co bylo motivem konfliktu a co přesně se na místě stalo. „Tyto informace budou pro policisty klíčové pro finální stanovení právní kvalifikace. Současně jsme v souvislosti s touto událostí na sociálních sítích zaznamenali určité výzvy a svolávání. Policie celou situaci nadále monitoruje,“ sdělila Janovská.

Policie vyzvala k uklidnění situace a aktéry incidentu, aby upustili od další eskalace konfliktu. „Chtěli bychom v pondělí jednat s účastníky potyčky a dotčenými úřady,“ řekla bez dalších podrobností ČTK Janovská.

Podle webu Romea byl zraněn Rom

Web Romea.cz dnes uvedl, že zranění nožem v obličeji utrpěl jeden z Romů, které záchranná služba odvezla k ošetření. Ještě v sobotu večer se vrátil se dvěma stehy na tváři domů. Situací se podle serveru zabývá zmocněnkyně pro záležitosti romské menšiny Lucie Fuková.

„V Pardubicích funguje Městská romská rada a já jsem již požádala město, abychom se hned v pondělí sešli. Svolám také zástupce všech významných a dotčených romských rodin, abychom se s nimi pobavili o situaci ve městě,“ řekla Fuková serveru Romea.cz. Na youtubovém účtu se během soboty objevilo i video, které kolovalo sociálními sítěmi. Zde však není zřejmá potyčka, nýbrž jen samotný zásah policie s několika zatčenými a příjezd záchranné služby. 

Pokud se potvrdí, že v Pardubicích šlo o konflikt mezi Romem a Ukrajincem, půjde v krátké době po sobě o podobný incident. Nedávno vzniklo napětí v Brně po incidentu, o kterém jsme tě také informovali. Při něm poblíž Brněnské přehrady při festivalu ohňostrojů zemřel mladý Rom.

12. června 2024 8:00 Čas čtení 4:32 „Není to ghetto Česka“: Ústí má potenciál, pověst mu ale kazí bordel a špína. Ptali jsme se mladých lidí, jak se jim tu žije  „Není to ghetto Česka“: Ústí má potenciál, pověst mu ale kazí bordel a špína. Ptali jsme se mladých lidí, jak se jim tu žije

Podle nepotvrzených informací byl útočníkem Ukrajinec, policisté pouze uvádějí, že šlo o cizince. Podezřelý muž je ve vazbě. „Cizinec je podezřelý ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Jestliže jste byli svědky napadení, popřípadě víte, co mu předcházelo, okamžitě volejte tísňovou linku 158,“ apelovali policisté v závěru sdělení.

Domů
Sdílet
Diskuse