Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Vincenc Novák
4. října 2023 11:16
Čas čtení 0:21

Švédské akademii věd předčasně unikla jména laureátů Nobelovy ceny za chemii. Mezi oceněnými je i ruský vědec

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Švédské akademii věd předčasně unikla jména laureátů Nobelovy ceny za chemii. Mezi oceněnými je i ruský vědec
Zdroj: TASR/AP

Švédští novináři předčasně obdrželi jména oceněných Nobelovou cenou za chemii. Stalo se tak zřejmě omylem několik hodin před oficiálním vyhlášením.

V dopise, ze kterého čerpala velká švédská média, se uvádí, že cena byla udělena „za objev a syntézu kvantových teček“. Laureáty jsou američtí vědci Mungi Bavendi a Louis Bruce a ruský a americký vědec Alexej Ekimov, informovala agentura Reuters. Dopisy byly odeslány zřejmě omylem.

Zástupci Švédské královské akademie věd uvedli, že rozhodnutí o tom, kdo letošní Nobelovu cenu získá, ještě nepadlo. Jména laureátů budou prý zveřejněna podle plánu v 11:45 místního času.

V loňském roce ocenění dostali Američané Carolyn Bertozzi a Barry Sharpless a Dán Morten Meldal za revoluční způsob spojování molekul.

Domů
Sdílet
Diskuse